February 2022
Branding of Marketing, welke is belangrijker?

Branding en Marketing; begrippen die vandaag de dag non-stop worden rond gegooid. Maar, is branding, of juist marketing de oplossing voor uw probleem? Welke is belangrijker bij het werven van nieuwe klanten?

Branding
Sterker merk imago
Geschatte leestijd: 0 minuten
Guus Mussen
Illustrator & Blogger bij Dcreate Studio
Auteur
Heading 1
Heading 1

Het verschil tussen branding en marketing

De belangrijkste factoren en gevolgen

Van een goede branding

Belangrijkste gevolg van branding: trek uw bedrijf uit de levenloze, grijze massa aan bedrijven, en geef het een sprekende, opvallende positie bij uw desbetreffende doelgroep.

Van een goede marketing

Marketing is alles wat een bedrijf doet om de verkoop van producten of diensten te zien stijgen. De doelgroep omzetten tot potentiële klanten, en hun vertrouwen winnen.

Maar, is branding of marketing nu belangrijker?

Voordat we een definitief antwoord op bovenstaande vraag kunnen geven, zullen we eerst kort naar branding en marketing los moeten kijken.

De voordelen van branding

Branding is veel meer dan alleen een logo en huisstijl. Het is een weerspiegeling van uw bedrijf die op de desbetreffende doelgroep inspeelt. Een herkenbaarheid die aan uw bedrijf gekoppeld is; u laat potentiële klanten weten wat ze van uw bedrijf en service kunnen verwachten. Ook brengt goede branding een algemene impact met zich mee die het op uw bedrijf heeft. Dit kan bij de doelgroep de waarneming van uw bedrijf ten goede komen. Ook kan het natuurlijk nieuwe potentiële klanten binnenhalen en de naamsbekendheid vergroten.

Met een goede, herkenbare en tijdloze branding kunt u uw bedrijf onderscheiden van uw concurrenten, en wordt u een betere keus bij de desbetreffende doelgroep. Een sterke en herkenbare branding betekent merendeels dat er een positieve indruk van het bedrijf ontstaat bij de doelgroep. En een positieve indruk wekt vertrouwen op bij potentiële klanten. Zodra uw bedrijf goed is bevallen, is mond-tot-mond reclame de beste en meest effectieve manier van adverteren voor het bedrijf.

De voordelen van een goede, herkenbare branding:

 1. U onderscheidt zich van de rest.
 2. U trekt de juiste, uitgekozen doelgroep aan
 3. U laat duidelijk zien waar uw bedrijf voor staat.
 4. U bent en blijft herkenbaar.
 5. U komt betrouwbaar over.
 6. Grotere omzet en snellere groei.
Laat ons team u helpen uw website/shop naar een volgend niveau te tillen.

Dcreate Studio kan u op- en onderweg ondersteunen bij het verbeteren van uw online-aanwezigheid.

- het is gratis!

Uw website optimaliseren en meer bezoekers in klanten veranderen?

Dcreate Studio kan u op- en onderweg ondersteunen bij het verbeteren van uw online-aanwezigheid.

- het is gratis!

Wilt u ook beter opvallen bij uw gewenste doelgroep?

Dcreate Studio kan u op- en onderweg ondersteunen bij beter opvallen bij uw gewenste doelgroep en het verkrijgen van meer aandacht voor uw bedrijf.

- het is gratis!

Efficient en doelgroepgericht adverteren, offline en online?

Dcreate Studio kan u op- en onderweg ondersteunen bij het online en offline adverteren, direct gericht aan uw gewenste doelgroep.

- het is gratis!

De voordelen van marketing

Marketing is een cruciale factor om op te vallen en uw doelgroep te bereiken. Marketing houdt zich bezig met de waarde van een merk, met het doel om zo veel mogelijk van het desbetreffende product of dienst te verkopen. Marketingstrategieën kunnen meerdere doelen dienen. De actie tot verkoop en dus meer omzet, of de naamsbekendheid laten groeien en een goed imago achterlaten.

Tegenwoordig zijn er ontzettend veel manieren van marketing voor uw bedrijf. Daarom moet u er ook altijd voor zorgen dat uw marketing perfect aansluit op uw bedrijf en waar u voor staat. Verreweg de meest belangrijke vorm van marketing, en ook de oudste, is mond-tot-mond marketing. Dit betekent dat klanten het meeste werk voor u doen; niet alles, maar wel het meeste. Waar u wel nog de controle over heeft, is hoe er over uw bedrijf gesproken wordt. De klant is koning, behandel ze ook zo, en zo zal ook de mond-tot-mond reclame lopen.

Nog een veel gebruikte manier van marketing is printmarketing. Hierbij kunt u denken aan het bezorgen van folders, posters en kranten. Het is opvallend en effectief, maar bij deze versie van marketing is een einde in zicht.

Steeds meer mensen stappen over naar online werk en social media, zo moet u dat met uw bedrijf dus ook doen. Iedereen heeft wel een account op Facebook of Instagram. Ook LinkedIn is een van de social media platformen waar veel mensen tegenwoordig op zitten; 86% van Nederland zit op social media. Met online marketing is het belangrijk om op dit soort platformen in te spelen, hier is namelijk ook de doelgroep op te vinden. Ook heb je als ondernemer de kans om via social media veel persoonlijker met de doelgroep te communiceren. Hierdoor ontstaat er vertrouwen, en vanuit daar kunnen potentiële klanten ontstaan. Mensen willen weten wat ze aanschaffen en waarom, en met de hulp van social media heeft u nu de kans om hier perfect op in te kunnen spelen.

Een aantal voorbeelden van online-marketing:

 • Social media marketing: Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter, etc. 
 • Content-marketing: Schrijven van geoptimaliseerde teksten om de aandacht te trekken voor een bepaald doel. 
 • E-mail marketing: Het zenden van doelgerichte berichten naar de doelgroep.
 • Virale marketing: Merkbekendheid van het bedrijf vergroten via bestaande sociale netwerken. Het komt neer op mond-tot-mond reclame, maar via internet mogelijkheden.
 • Affiliate marketing: Wordt gebruikt om met name online verkoop van producten, tickets, hotelboekingen, lidmaatschappen, abonnementen na te streven. Het is een internetmarketing techniek waarbij via advertenties op website van partners (affiliates) gepoogd wordt het doel te bereiken.
 • Influencer marketing: Vorm van adverteren waarbij u gebruik maakt van een persoon met veel bereik op bijvoorbeeld social media, en diegene uw producten of diensten laat promoten.
Laat ons team u helpen uw website/shop naar een volgend niveau te tillen.

Dcreate Studio kan u op- en onderweg ondersteunen bij het verbeteren van uw online-aanwezigheid.

- het is gratis!

Uw website optimaliseren en meer bezoekers in klanten veranderen?

Dcreate Studio kan u op- en onderweg ondersteunen bij het verbeteren van uw online-aanwezigheid.

- het is gratis!

Wilt u ook beter opvallen bij uw gewenste doelgroep?

Dcreate Studio kan u op- en onderweg ondersteunen bij beter opvallen bij uw gewenste doelgroep en het verkrijgen van meer aandacht voor uw bedrijf.

- het is gratis!

Efficient en doelgroepgericht adverteren, offline en online?

Dcreate Studio kan u op- en onderweg ondersteunen bij het online en offline adverteren, direct gericht aan uw gewenste doelgroep.

- het is gratis!

Branding of Marketing: Het laten opvallen van uw bedrijf

Mensen zien tegenwoordig honderd-en-een dingen op een dag. Het doel is dan ook om het bedrijf te zijn dat ze onthouden van alle dingen die ze op een dag tegenkomen. Als mensen u niet kunnen zien, of nergens tegenkomen, kunnen ze u ook nergens vinden. Zonder zichtbaarheid valt er niet veel binnen te halen. Daarom is het zo belangrijk om een perfecte samenwerking tussen branding en marketing te vinden. Met een goede, unieke en tijdloze branding, kan er ook een strategisch, doordacht marketingplan bedacht en ontworpen worden. 

Branding of Marketing: Het aantrekken van nieuwe klanten

Voor het aantrekken en krijgen van nieuwe klanten bestaan ontzettend veel mogelijkheden. Het ligt ook heel erg aan uw bedrijf, welk marketings-plan geschikt is voor uw bedrijf en wat daadwerkelijk nieuwe klanten binnenhaalt. Zoals we net al vermeldden, is tegenwoordig niet meer om social media heen te gaan, dit is daarom inmiddels ook een verplichting binnen uw marketingstrategie. Omdat er zo veel opties zijn van marketing voor uw bedrijf is het moeilijk te zeggen wat de beste manier is, want er is namelijk geen beste manier, dit is voor elk bedrijf anders. 

Een voorbeeld: Een plantenzaak en een meubelzaak. Een plantenzaak loopt op zijn best in de lente en zomer, dan is het lekker weer en heeft iedereen weer zin om buiten te komen. Hier kunt u met uw marketingstrategie op in spelen. Haal de mensen naar buiten en geef ze iets waar ze zich daadwerkelijk op verheugen. Bij een meubelzaak kunt u op andere gebieden inspelen, zoals de feestdagen. Iedereen wil een verzorgd huis en een perfecte uitstraling, hier kunt u ook perfect op de emoties van mensen inspelen, met bijvoorbeeld de voorbereidingen op de nieuwe babykamer. Want iedereen wil het beste voor zijn of haar pasgeboren baby!

De conclusie; Branding of marketing?

Branding en marketing zijn beide cruciale begrippen voor uw bedrijf; een verplichting kunt u het ook wel noemen. Allebei hebben ze hun eigen kracht en kunnen het verschil maken voor uw bedrijf. Daarom dat het ook zo ontzettend belangrijk is om allebei deze begrippen niet af te raffelen of links te laten liggen, wat sommige bedrijven wel doen vanwege te hoge kosten. 

Er is geen officieel antwoord op de vraag ‘is branding of marketing belangrijker?’. Eigenlijk zou deze vraag niet eens gesteld mogen worden, omdat zoals we net al vermeldden, het allebei cruciale begrippen zijn voor uw bedrijf. Het zit hem in de samenwerking van beide. Doe dit goed en professioneel, en uw bedrijf kan alleen maar groeien bij de desbetreffende doelgroep. 

Door branding en marketing samen te gebruiken wordt uw bedrijf op een effectieve, doelgroepgerichte manier naar de buitenwereld gepresenteerd en geadverteerd.
Laat ons team u helpen uw website/shop naar een volgend niveau te tillen.

Dcreate Studio kan u op- en onderweg ondersteunen bij het verbeteren van uw online-aanwezigheid.

- het is gratis!

Uw website optimaliseren en meer bezoekers in klanten veranderen?

Dcreate Studio kan u op- en onderweg ondersteunen bij het verbeteren van uw online-aanwezigheid.

- het is gratis!

Wilt u ook meer opvallen bij uw gewenste doelgroep?

Dcreate Studio kan u op- en onderweg ondersteunen bij beter opvallen bij uw gewenste doelgroep en het verkrijgen van meer aandacht voor uw bedrijf.

- het is gratis!

Efficient en doelgroepgericht adverteren, offline en online?

Dcreate Studio kan u op- en onderweg ondersteunen bij het online en offline adverteren, direct gericht aan uw gewenste doelgroep.

- het is gratis!

Bedankt voor het lezen!
Een voorproefje krijgen van Dcreate Studio's kwaliteit-standaard?
Huisstijl en website pakketten vol liefde en aandacht

Wacht, we hebben nog een cadeautje voor je!

Ontvang gratis updates over het laatste design en web nieuws, tips voor het werven van meer klanten en het verbeteren van je merkimage. Dit allemaal en nog veel meer kunt u gratis ontvangen door hieronder uw naam en email adres in te voeren.

Je bent succesvol geabonneerd op onze nieuwsbrief. Bedankt!
Oeps, er ging iets mis. Je kunt het opnieuw proberen.