January 2022
11 Tips voor het verhogen van uw webshop omzet!

11 gemakkelijke en handige tips om vandaag nog de omzet van uw webshop te verhogen!

Webshops
Hogere webshop omzet
Geschatte leestijd: 0 minuten
Damiën Candel
Eigenaar & Merkontwikkelaar bij Dcreate Studio.
Auteur
Heading 1
Heading 1

Natuurlijk wordt er al jaren door miljoenen mensen online gewinkeld, maar sinds de komst van COVID-19 is dit van miljoenen, naar miljarden gestegen. Zo worden dus nu veel eenmalige-kopers opeens trouwe vaste klanten bij hun favoriete webshop.

Nu is de vraag: hoe zorgt u dat uw webshop een van de online-winkels wordt waar mensen vaste klant worden, en zo de omzet van uw webshop verhoogt?

Door het implementeren van een aantal basis fundaties en strategieën kunt u gemakkelijk mee gaan in deze online-winkel-trend en zorgen dat uw webshop de favoriete webshop wordt waar trouwe klanten willen bestellen.

We hebben hieronder 11 handige tips uitgewerkt om te zorgen dat klanten van uw webshop gaan houden, en zo de omzet van uw webshop te verhogen.

Tips voor het verhogen van uw webshop omzet

1. Weet en begrijp wie uw doelgroep is

Weten en begrijpen wie uw doelgroep is, is een van de basis fundaties van een succesvolle webshop beheren. Door te weten wie de ideale klant is voor uw producten kunt u veel beter inschatten wat u moet doen om deze producten op te laten vallen bij de door u gewenste klanten. Als u daarnaast ook de doelgroep begrijpt, kunt u uw keuzes (bijv. advertenties, aanbiedingen) inrichten op hoe de door u gewenste doelgroep denkt en actie onderneemt.

2. Vind uw USP (Unique Selling Point)

Doordat er al miljoenen webshops bestaan, zult u om een vaste, trouwe klant te creëer een reden voor deze klant moeten hebben om van uw webshop te houden. Biedt u precies dezelfde kwaliteit producten, service en aanbiedingen aan als alle andere webshops in uw markt, waarom zou een klant dan altijd trouw blijven aan uw webshop?

Een USP kan bijvoorbeeld zijn dat u werkt met razendsnelle levering of dat u bij elke 3de bestelling de klant korting geeft op zijn/haar bestelling.

Door middel van een Unique Selling Point geeft u klanten een reden om terug te komen.

3. Verbeter/vereenvoudig uw gebruikservaring

Klanten komen alleen terug bij een webshop als ze een fijne ervaring hebben gehad. Denk hierbij aan hoe gemakkelijk iemand door uw webshop heen kan zoeken, hoe snel hij/zij het desbetreffende product gevonden heeft en hoe snel of langzaam de webshop laadt. Door er voor te zorgen dat een klant tijdens het bezoeken en bestellen via uw webshop een optimale ervaring heeft, zal de klant zich sneller tevreden voelen bij zijn/haar bestelling. Dit resulteert er in dat wanneer deze klant nog eens het zelfde product, of binnen dezelfde product-categorie gaat winkelen, hij automatisch weet dat uw webshop hem een fijne ervaring kan bieden bij het bestellen van het desbetreffende product.

Een fijne gebruikerservaring laat de klant goed voelen over zijn/haar bestelling

4. Maak het afrekenen zo makkelijk mogelijk

Stel u dit voor:

Een klant bezoekt uw webshop, voegt een aantal producten toe aan zijn/haar winkelmandje en gaat afrekenen. De klant klikt op het winkelmandje en moet eerst zoeken waar de 'afreken-knop' verstopt zit. Eenmaal op de checkout pagina raakt de klant gefrustreerd doordat het niet geheel duidelijk is wat het factuur-adres, en wat het verzend-adres is. Daarna wil de klant op 'bestellen' klikken, maar, hij krijgt een foutmelding te zien dat er een checkout-veld niet goed is ingevuld.

De kans dat de klant afhaakt na het verschil zoeken tussen het factuur-adres en verzend-adres is enorm, laat staan nadat hij/zij ook nog eens een foutmelding krijgt bij het klikken op 'bestellen'.

Wanneer iemand op het punt staat geld uit te geven, is het laatste wat u wil dat een klant meer tijd en kansen krijgt om te gaan twijfelen aan zijn/haar bestelling. Dit is waarom u uw klanten een zo gemakkelijk en fijn mogelijke checkout ervaring wil bezorgen.

Laat ons team u helpen uw website/shop naar een volgend niveau te tillen.

Dcreate Studio kan u op- en onderweg ondersteunen bij het verbeteren van uw online-aanwezigheid.

- het is gratis!

Uw website optimaliseren en meer bezoekers in klanten veranderen?

Dcreate Studio kan u op- en onderweg ondersteunen bij het verbeteren van uw online-aanwezigheid.

- het is gratis!

Wilt u ook beter opvallen bij uw gewenste doelgroep?

Dcreate Studio kan u op- en onderweg ondersteunen bij beter opvallen bij uw gewenste doelgroep en het verkrijgen van meer aandacht voor uw bedrijf.

- het is gratis!

Efficient en doelgroepgericht adverteren, offline en online?

Dcreate Studio kan u op- en onderweg ondersteunen bij het online en offline adverteren, direct gericht aan uw gewenste doelgroep.

- het is gratis!

5. Optimaliseer de product pagina's

Zorg er voor dat uw product pagina's zo veel mogelijk, van hoge kwaliteit, informatie bevatten betreffende het product. Denk hierbij aan hoge kwaliteit productfoto's, product informatie zoals inhoud, grootte, gewicht, afkomst etc. Ook is het een goed idee om product-reviews van klanten toe te voegen aan uw product-pagina's. Zo weten nieuwe bezoekers dat uw product te vertrouwen valt en van hoge kwaliteit is.

6. Focus op een geweldige klanten ondersteuning

De uitdrukking 'de klant is koning' komt niet zo maar ergens vandaan. Om te zorgen dat een klant van uw webshop gaat houden, zult u de klant het gevoel moeten geven dat de webshop van hem/haar houdt. Door de klant altijd optimaal te ondersteunen krijgt de klant het gevoel alsof de webshop er speciaal voor hem/haar is.

7. Koppel uw webshop aan social media

Door actief te zijn op social media en content te plaatsen die interessant is voor uw doelgroep, wordt uw webshop makkelijker ontdekt door nieuwe klanten. Hootsuite heeft ontdekt dat 52% van alle ontdekkingen van nieuwe merken gebeurt via social-feeds.

Zorg er voor dat u hoge kwaliteit en handige informatieve content plaatst waarin uw product wordt gebruikt. Dit is content die uw doelgroep graag deelt. 92% van de Instagram gebruikers gaven aan dat ze na het zien van een hoge kwaliteit product video of foto het account bezochten, op de website klikten en een bestelling plaatsten.

Koppel uw webshop aan social media en creëer een geheel nieuw verkoop-kanaal

8. Bereik uw klanten door middel van een email marketing

Email marketing, het klinkt misschien old-school, maar geloof mij maar, het werkt! Door het gebruiken van een eCommerce platform dat automatisch de email adressen verzamelt van klanten die een bestelling plaatsen, kunt u gemakkelijk promoties, nieuwsbrieven en andere aanbiedingen direct naar uw klanten adverteren.

9. Vergeet uw SEO optimalisatie niet!

SEO is het optimaliseren van uw ranking-positie in Google (en andere zoekmachines). Het is vandaag de dag bijna vanzelfsprekend dat het een zeer groot verschil kan maken of uw product op de eerste pagina van Google's zoekresultaten scoort of op de 2de, of nog erger de 3de pagina.

97% van de Google gebruikers bekijkt nooit de 2de pagina van Google's zoekresultaten.

Ook is het vandaag de dag belangrijk dat van uw product pagina de open-graph data fatsoenlijk is ingesteld. Wanneer dit namelijk zo is, kunnen uw producten ook bij Google Shopping worden getoond.

Laat ons team u helpen uw website/shop naar een volgend niveau te tillen.

Dcreate Studio kan u op- en onderweg ondersteunen bij het verbeteren van uw online-aanwezigheid.

- het is gratis!

Uw website optimaliseren en meer bezoekers in klanten veranderen?

Dcreate Studio kan u op- en onderweg ondersteunen bij het verbeteren van uw online-aanwezigheid.

- het is gratis!

Wilt u ook beter opvallen bij uw gewenste doelgroep?

Dcreate Studio kan u op- en onderweg ondersteunen bij beter opvallen bij uw gewenste doelgroep en het verkrijgen van meer aandacht voor uw bedrijf.

- het is gratis!

Efficient en doelgroepgericht adverteren, offline en online?

Dcreate Studio kan u op- en onderweg ondersteunen bij het online en offline adverteren, direct gericht aan uw gewenste doelgroep.

- het is gratis!

10. Voeg een blog toe aan uw webshop

Een blog kan vele voordelen bieden voor een webshop. Zo kan een blog er voor zorgen uw SEO optimalisatie een stuk beter wordt, maar ook dat u langzaam maar zeker een community begint op te bouwen rondom uw webshop/merk.

Door het plaatsten van handige tips, informatie over uw producten en het laatste nieuws rondom uw markt worden klanten getriggerd om terug te komen en verder te lezen.

Bijvoorbeeld, u beheert een alcoholische dranken webshop. U kunt dan een blog artikel maken over de lekkerste populaire dranken, en voegt in dit lijstje een aantal dranken uit uw webshop toe. Normaal gesproken zou uw webshop dus nooit naar boven komen wanneer iemand zoekt op 'lekkerste alcoholische dranken', maar door het blog artikel komt uw webshop wel naar boven, en staan in het artikel ook nog eens uw dranken aangeboden.

Een blog kan zorgen dat klanten terug komen naar uw webshop, en zo vaker een bestelling plaatsen

11. Gebruik analytics om te snappen waar uw klanten vandaan komen

Door een service zoals Google Analytics te gebruiken, kunt u zien waar uw webshop bezoekers vandaan komen. Vinden ze me via Google Search, social media, of mijn advertenties? Dit zijn vragen waar het begrijpen van analytics u antwoord op kunnen geven. Als u eenmaal weet waar uw bezoekers en klanten vandaan komen, kunt u deze kanalen optimaliseren en uitbreiden.

Laat ons team u helpen uw website/shop naar een volgend niveau te tillen.

Dcreate Studio kan u op- en onderweg ondersteunen bij het verbeteren van uw online-aanwezigheid.

- het is gratis!

Uw website optimaliseren en meer bezoekers in klanten veranderen?

Dcreate Studio kan u op- en onderweg ondersteunen bij het verbeteren van uw online-aanwezigheid.

- het is gratis!

Wilt u ook meer opvallen bij uw gewenste doelgroep?

Dcreate Studio kan u op- en onderweg ondersteunen bij beter opvallen bij uw gewenste doelgroep en het verkrijgen van meer aandacht voor uw bedrijf.

- het is gratis!

Efficient en doelgroepgericht adverteren, offline en online?

Dcreate Studio kan u op- en onderweg ondersteunen bij het online en offline adverteren, direct gericht aan uw gewenste doelgroep.

- het is gratis!

Bedankt voor het lezen!
Een voorproefje krijgen van Dcreate Studio's kwaliteit-standaard?
Huisstijl en website pakketten vol liefde en aandacht

Wacht, we hebben nog een cadeautje voor je!

Ontvang gratis updates over het laatste design en web nieuws, tips voor het werven van meer klanten en het verbeteren van je merkimage. Dit allemaal en nog veel meer kunt u gratis ontvangen door hieronder uw naam en email adres in te voeren.

Je bent succesvol geabonneerd op onze nieuwsbrief. Bedankt!
Oeps, er ging iets mis. Je kunt het opnieuw proberen.